Burun Estetiği Doktoru

Rinoplasti Doktoru Öğretim Üyesi Tamer Haliloğlu, Yunanistan’ın İskeçe kentine bağlı Kösehalli köyünde dünyaya geldi. 1970 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye yerleşti. İlkokul eğitimine İzmit Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda başladı, daha sonra Namık Kemal Orta Okulu’nu ve İzmit Lisesi’ni bitirdi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olan Rhinoplasty Doktoru Tamer Haliloğlu, hemen sonrasında İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıklar Ana Bilim Dalı’nda Profesör Doktor Behbut Cevanşir’in ekibinde ihtisasa başladı ve 1993 senesinde Kulak Burun Boğaz Hastalıklar ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı oldu.

Rhinoplasty Doktoru Tamer Haliloğlu 16 yıl Alman Hastanesi Kulak Burun Boğaz Departmanı’nda, 8 yıl SSK Okmeydanı Eğitim Hastanesi’nde Başasistan olarak çalıştı ve eş zamanlı olarak İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi KBB Ana Bilim Dalında üst ihtisas yaptı.

Fulya’daki muayenehanesinde hastalarını kabul eden Haliloğlu, çalışmalarını fonksiyonel ve estetik burun cerrahisi ameliyatı, baş-boyun cerrahisi, kanser ameliyatları, kulak ameliyatları, çocuklarda bademcik, burun eti ve kulak tüpü ameliyatları üzerine gerçekleştirmiştir. Özel ilgi alanları burunun tüm  fonksiyonel ve estetik cerrahisi üzerinedir.

Aynı zamanda çocukluk hayali olan gökyüzü ve uçakların peşinden giderek 2011 yılında pilotluğa adım atmıştır. Aktif olarak uçmaya devam eden Burun Estetiği Doktoru (Rinoplasti Doktoru) Haliloğlu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce verilen yetki kapsamında İstanbul’daki uçuş okullarında “İnsan Performansı ve Limitleri” dersi vermektedir.

Burun Estetiği Doktoru (Rinoplasti Doktoru) Dr. Öğretim Üyesi Tamer Haliloğlu İstanbul Florence Nightengale Hastanesi Havacılık Tıp Merkezi’nde Flight Surgeon olarak görev almıştır ve halen Beykent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu Odyoloji Bölümü’nde dersler vererek birikimini gençlere aktarmaktadır.

Rinoplasti
Burun Estetiği Ameliyatları
Düzeltici Burun Estetiği Ameliyatları
Bademcik Ameliyatları
Geniz Eti Ameliyatları
Çocuklarda Kulak Burun Boğaz Ameliyatları
Kulak Havalandırma Tüpü Ameliyatları
Kulak Ventilasyon Tüpü
Deviasyon ve Burun Eti Ameliyatları
Endoskopik Sinüzit Ameliyatları
FESS ESC Balon ile Sinüs Ameliyatları
Balon Sinüsoplasti
Tükrük Bezleri Ameliyatları
Guatr Ameliyatı
Tüm Kulak zarı ve Kronik Orta Kulak Ameliyatları
Kulak Kemikçiklerinin Kireçlenme Hastalığının ameliyatları
Stapedetomi,
Stapedektomi
Gırtlak ve Ses Telleri Ameliyatları
Burun Tümör Ameliyatları
Baş ve Boyunu İçeren Tüm Ameliyatlar ( Tiroglossal kist, Boyun Lenf Bezleri, Çene ve Diş kistleri)
Ağız, Dil, Dudak, Gırtlak, Ses Cerrahisi Ameliyatları ( Kanser vakaları dahil)
Kulak Estetiği Ameliyatları
Tüm Sinüslerin Kanser Ameliyatları

Burun, yüz karakteristiğimizi ortaya koyan en önemli organımız. Halk arasında genel kanı burun şeklinin yüz güzelliği için en önemli unsur olduğu. Güzel, kemersiz, yüz ortasında çok büyük olmayan bir burun şekli yüzü güzelleştirir. Bu sonucu elde etmek için son yıllarda burun estetiği ameliyatlarındaki ilerlemeler, rahat ve güvenilir yöntemler, bunu sağlamamıza yardımcı oluyor. Bugün burun estetiği ameliyatı teknikleri ve hastanın isteklerine uygun cerrahi ile oldukça memnun edici sonuçlar alabiliyoruz.

Bu nedenle burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazla. Aslında burun estetiği ameliyatı kararı verdiğim hastalarımın çoğu, burun ameliyatından sonra ameliyat olduklarının belli olmamasını istiyor.

Bunu yaparken temel üç kurala dikkat ediyorum: Bunlardan ilki hastaların da ortak isteği olan burun estetiği ameliyatından sonra burun şeklinin doğal ve güzel bir görünümde olması. İkincisi, zamanla hastayı rahatsız edecek şekil bozukluklarının olmaması. Üçüncüsü burnumuzun en önemli işlevi olan nefes alıp verme özelliğinin kaybolmaması. Bu üç temel kural için çoğunlukla yapacağım burun estetiği ameliyatlarına burun bölme eğriliği yani deviasyon ameliyatı da ilave ediyorum. Böylelikle burun estetiği ameliyatından sonra hastalarımı memnun eden bir sonuç elde etmiş oluyorum.

Burun estetiği için önem verdiğim bir diğer unsur ise, ameliyatı gerçekleştireceğim hastane… Ameliyatlarımı gerçekleştirdiğim hastaneler İstanbul’da ve hastane seçerken hem tıbbi olarak hem de burun estetiği fiyatlandırması olarak etik açıdan benimle aynı anlayışı taşımasına dikkat ediyorum.

Bugüne kadar iki adet yabancı yayın olmak üzere toplam 39 adet bilimsel yayın yapmıştır.

1. Fasial Paralizilerin Etyopatogenezi ve Tedavileri Hakkında Görüşler: Behbut CEVANŞİR, Nermin BAŞERER, Aslan AKMANDİL, Haluk KÖSEMEN, Ahmet GÜLLE, Mehmet E. TINAZ, Necdet BİLİCİLER, Engin YAZICIOĞLU, Orhan ÖZTURAN, Ali OĞUZ, Tamer HALİLOĞLU. XX. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Kongresi. 5-12 Ekim 1989, Girne Kıbrıs. ( Poster)

2. Baş-Boyun kanserlerinde Kombine Neoadjuvan Kemoterapi Uygulaması: Ali OĞUZ, Behbut CEVANŞİR, Nermin BAŞERER, Aslan AKMANDİL, Haluk KÖSEMEN, Necdet BİLİCİLER, Engin YAZICIOĞLU, Yahya GÜLDİKEN, Orhan ÖZTURAN, Cavit ŞANLI, Tamer HALİLOĞLU, Mehmet E. TINAZ, Erkan KIYAK. XX. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Kongresi. 5-12 Ekim 1989, Girne Kıbrıs. ( Serbest Tebliğ)

3. Timpanskleroz nedeni ve Tedavi Yaklaşımı. Behbut CEVANŞİR, Nermin BAŞERER, Haluk KÖSEMEN, Necdet BİLİCİLER, Engin YAZICIOĞLU, Yahya GÜLDİKEN, Ali OĞUZ, Ahmet GÜLLE, Mehmet E. TINAZ, Tamer HALİLOĞLU. XX. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Kongresi. 5-12 Ekim 1989, Girne Kıbrıs. ( Poster)

4. Larenks Yassı Epitel Hücreli Kanserinde HLA Antijenleri: Tamer HALİLOĞLU, Ali OĞUZ, Behbut CEVANŞİR, Yahya GÜLDİKEN, Mehmet E. TINAZ. XXI. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Kongresi. 5-12 Ekim 1991, Antalya. ( Poster)

5. Larenjektomize Hastalarda Kan Tranfüzyonunun Bölgesel Nükslere Etkisi: Nihal EKMEKÇİ, Tamer HALİLOĞLU, Engin YAZICIOĞLU, Behbut CEVANŞİR, Mehmet E. TINAZ. XXI. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Kongresi. 5-12 Ekim 1991, Antalya. ( Poster)

6. Baş ve Boyun Kanserinde Neoadjuvan Kemoterapi Uygulaması: Tamer HALİLOĞLU, Ali OĞUZ, , Behbut CEVANŞİR, Nermin BAŞERER. XXI. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Kongresi. 5-12 Ekim 1991, Antalya. ( Poster)

7. AIDS Hastalığında Baş ve Boyun Bulguları: Tamer HALİLOĞLU. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Yıl 6, Cilt 3 Sayı 3 S. 636-639, Aralık 1996. (İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

8. Serbest Radial Ön Kol Flebi İle Farengoözefageal Rekonstrüksiyon: Esra ERYAMAN, Levent EKER, Tamer HALİLOĞLU, Şenel Beysel. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Yıl 6, Cilt 3 Sayı 3 S. 652-654, Aralık 1996. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Serbest Tebliğ)

9. Near Total Larenjektomi: Tamer HALİLOĞLU, Esra ERYAMAN, Mustafa KUZDERE, Levent EKER, Ertuğrul ÜÇLER, Davut ERSÖZ, Yalçın VARNALI. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Yıl 6, Cilt 3 Sayı 1 S. 477-478, Mart 1996. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Serbest Tebliğ)

10. İdiyopatik Midline Destrüktif Hastalığı: Tamer Haliloğlu, Bennur Karaaslan, Yalçın Varnalı, Güven Yıldırım, Ferhan Adatepe. PTT Hastanesi Tıp Dergisinde Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir.(İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

11. Bir Olgu Nedeniyle Nekrotizan Otitis Eksterna’da Hiperbarik Oksijen Tedavisi: Tamer Haliloğlu, Gamze Sümen. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir. (İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

12. Kafa Tabanı Cerrahisi Yaklaşımlarımız: Tamer HALİLOĞLU,Güven Yıldırım,Zafer Berkman,Levent Eker. (XII. Hacettepe Kulak Burun Boğaz Alümni Toplantısı Poster)

13. Relapsing Polychondritis: Tamer Haliloğlu,Levent Eker: Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir.

14. Baş Boyun Fibrosarkomu: Yalçın Varnalı, Tamer Haliloğlu, Güven Yıldırım, Mustafa KUZDERE. (XXIV. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Poster)

15. Dudak Kanserleri: Levent Eker, Tamer Haliloğlu, Şenel Beysel, Ertan DUMANLI. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Poster)

16. Parotis Tümörleri: Mustafa KUZDERE, Mustafa BALTAOĞLU, Levent EKER, Tamer Haliloğlu, Ertan DUMANLI. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Poster)

17. Damak Kitleleri: Güven Yıldırım, Bennur Karaaslan, Mustafa Kuzdere, Tamer HALİLOĞLU, Yalçın Varnalı. (İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

18. Baş Boyunda Rekonstrüksiyon Yöntemlerimiz:Güven Yıldırım, Yalçın Varnalı, Mustafa Kuzdere, Tamer HALİLOĞLU. (İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

19. İki seanslı Açık “ Cevanşir” Ameliyatı Tekniği: : Tamer HALİLOĞLU, Güven YILDIRIM (XXIV. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Video Film Gösterisi)

20. T 3 Kord Fiksasyonlu Larenks Kanserlerinde Parsiyel Cerrahi: Tamer HALİLOĞLU, Güven YILDIRIM, Yalçın VARNALI, Mustafa KUZDERE. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Serbest Tebliğ)

21. Parsiyel Larenjektomi: Tamer HALİLOĞLU, Mustafa KUZDER, Güven YILDIRIM, Yalçın VARNALI. PTT Hastanesi Tıp Dergisi Cilt 20, Sayı 2, S 101-104, 1998. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Serbest Tebliğ)

22. Baş ve Boyun Bölgesi Nörojenik Tümörleri: Güven YILDIRIM, Tamer HALİLOĞLU, Mustafa KUZDER, Yalçın VARNALI. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Serbest Tebliğ)

23. Parotis Neoplazmlarına Yaklaşımımız: Yalçın Varnalı, Tamer HALİLOĞLU, Mustafa KUZDERE, Güven Yıldırım, Bennur Karaaslan. Hipokrat Aylık Sağlık Meslek Dergisi Sayı 72, S 19-22, 1998. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Serbest Tebliğ)

24. Trakeotomisiz Kordektomi Sonuçlarımız: Tamer HALİLOĞLU , Yalçın VARNALI, Güven YILDIRIM, Mustafa KUZDERE. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Poster)

25. Frontal Sinüzit Komplikasyonları: Mustafa KUZDERE, Güven YILDIRIM, Bennur KARAASLAN, Tamer HALİLOĞLU, Yalçın VARNALI, Ertan DUMANLI. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Poster)

26. Parafarengeal Bölge Tümörleri: Güven YILDIRIM, Mustafa KUZDERE, Tamer HALİLOĞLU, Bennur KARAASLAN, Vedat KOYUNCU. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir. (XXIII. Ulusal Türk Otorinolarengoloji Ve Baş-Boyun Cerrahisi Kongresinde Poster)

27. Baş ve Boyunda Pleomorfik Adenom: Güven YILDIRIM, Mustafa KUZDERE, Bennur KARAASLAN, Tamer HALİLOĞLU, Yalçın VARNALI. . Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Yıl 7, Cilt 4 Sayı 2 S. 93-97, Ağustos 1997.

28. Nazal Kavitede Maling Melanoma: Güven YILDIRIM, Tamer HALİLOĞLU, Yalçın VARNALI Mustafa KUZDER, Vedat KOYUNCU, Bennur KARAASLAN. PTT Hastanesi Tıp Dergisi Cilt 19, Sayı 2, S 102-104, 1997.

29. Koanal Atrezide Endoskopik Endonazal Cerrahi. Güven YILDIRIM, Mustafa KUZDERE, Tamer HALİLOĞLU, Bennur KARAASLAN, Yalçın VARNALI. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Yıl 8, Cilt 5 Sayı 1 S. 66-69, Nisan 1998.

30. Extended Supraglottic Laryngectomy: Yalçın VARNALI, Tamer HALİLOĞLU, Güven YILDIRIM, Mustafa KUZDERE. Okmeydanı Hastanesi Tıp Dergisi Sayı , S 1998. (Türk-İtalyan Larengoloji Kongresinde Poster)

31. Case Report: Human Papillomavirus At The Etıology Of The Adult-Onset Papilloma: Güven YILDIRIM, Tamer HALİLOĞLU, Mustafa KUZDERE, Yalçın VARNALI. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir. (Türk-İtalyan Larengoloji Kongresinde Poster)

32. Two Stage Open Technique Cevanşir’s Hemilaryngectomy Operation: Tamer HALİLOĞLU, Güven YILDIRIM. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir. (Türk-İtalyan Larengoloji Kongresinde Serbest Tebliğ)

33. İnfantil Fibrosarkom: Tamer HALİLOĞLU, Yalçın VARNALI, Güven YILDIRIM, Mustafa KUZDERE. (Pediatrik Otorinolarengoloji Toplantısı Uludağ 98 KBB Günlerinde Poster, İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

34. Baş Boyunda Langerhans Hücreli Histiositozis: Tamer HALİLOĞLU, Yusuf Şener, Necdet Biliciler. (Pediatrik Otorinolarengoloji Toplantısı Uludağ 98 KBB Günlerinde Poster, İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

35. Erişkin Tip Larinks Papillomu Ve Epidermoid Karsinom: Tamer HALİLOĞLU, Güven YILDIRIM. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve basılmasına karar verilmiştir. (İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

36. Atipik Yerleşimli Tüberküloz Lenfadenit: Güven Yıldırım, Bennur Karaaslan, Tamer Haliloğlu, Mustafa Kuzdere, Yalçın Varnalı. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve Basılmasına Karar Verilmiştir.

37. Alt Dudak Karsinomunda Boyun Metastazı: Güven YILDIRIM, Tamer HALİLOĞLU. Kulak Burun Boğaz İhtisas Dergisi Editorial Board Tarafından İncelenmiş ve Basılmasına Karar Verilmiştir.

38. İnflamatuar Pseudö Tümör: Tamer HALİLOĞLU, Feriha ÖZ. (İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ)

39. Larenks Leiomyosarkomu: Tamer HALİLOĞLU, Güven Yıldırım, Ümit İNCE. (İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi erişkin ve Çocuk KBB Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi ve İletişim Bozuklukları Derneği Aylık Bilimsel Toplantısında Serbest Tebliğ) 40. Aesthetic Plast Surg. 2004 Jan-Feb;28(1):8-12. Epub 2004 May 3. Bone chips and diced cartilage: an anatomically adopted graft for the nasal dorsum. Celik M, Haliloğlu T, Bayçin N.

41. Ann Otol Rhinol Laryngol. 2000 Oct;109(10 Pt 1):981-7. Tracheal reconstruction with porous high-density polyethylene tracheal prosthesis. Yildirim G, Haliloglu T, Sapçi T, Kahvecioglu O, Onar V, Savci N, Karavus A.